Teknoloji Haberleri

Yeni Twitter özelliği ile Tweet atma evrim geçirdi!

Sosyal medya platformu Twitter her yeni güncelleme ile kullanıcı dostu olmaya devam ediyor. Twitter bu kez şimdiye kadar hiç yapmadığı bir güncelleme ile gündeme geldi. İşte yeni Twitter özelliği…

Rekabet Kurulu Google’a dava açtı

Twitter kamerasına yapılan güncelleme ile olaylarla eş zamanlı olarak gönderilen video ve fotoğrafların Tweet’lenme şekli elden geçirildi. Yeni Twitter özelliği ile kameraya hızlı erişim olacak. Uygulamayı açtıktan sonra ekranı sola kaydırmak kameraya ulaşmak için yeterli. Kamera kullanım kolaylığını artıran Twitter bu sayede daha fazla kullanıcının bu özellikten faydalanmasını istiyor.

Yeni Twitter özelliği ilk nerede kullanılacak?

Tweet atarken eğer konumunuz açıksa çektiğiniz fotoğraflar o konum ile paylaşılacak. Bir etkinlikte iseniz o etkinliğini etiketi fotoğrafa eklenecek. Söz konusu güncelleme ilk olarak ABD spor oyunları ve büyük etkinliklerle başlayacak. Ardından ise kullanım alanı genişleyecek. Yeni Twitter özelliği ile kamera işin içine daha fazla giriyor. Ancak bu Twitter için sadece başlangıç. Bu gelişmenin arından kamera güncellemelerinin sayısı artacak. Konu ile ilgili Twitter cephesinden de resmi bir açıklama yapıldı. Yeni Twitter özelliği ile ilgili konuşan Twitter Tüketici Ürünü Başkan Yardımcısı Keith Coleman, insanların neler olduğunu görmek ve olayları konuşmak için Twitter’a geldiğini söyledi. Coleman sözlerine şöyle devam etti, “Tweet atarak fikir paylaşmak kolay bir yöntem olarak öne çıkıyor. Fakat biz gözünüzün önünde gerçekleşen olayların fotoğrafını veya videosunu çekip paylaşmayı daha kolay hale getirmek ve gördüğünüzü doğru kitleye ulaştırmanıza yardımcı olmak istiyoruz.  Bu yeni güncelleme hedefimiz doğrultusunda Tweet atmanın evrimi olarak nitelendirebileceğimiz bir gelişmedir.”

The post Yeni Twitter özelliği ile Tweet atma evrim geçirdi! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.