Yerli otomobil prototipi ilk kez incelendi

Uzun bir zamandır konuşulan ve merakla beklenen yerli otomobil konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Yerli otomobil prototipi ilk defa sergilenirken TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.  Bakan Mustafa...

Yerli otomobil prototipi ilk kez incelendi
Uzun bir zamandır konuşulan ve merakla beklenen yerli otomobil konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Yerli otomobil prototipi ilk defa sergilenirken TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 Bakan Mustafa Varank’tan otomobil açıklaması

Yerli otomobil prototipi yıl sonunda halka gösterilecek!

Heyecanla beklenen Türkiye'nin otomobili için TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya yönelik önemli açıklamalar yaptı. Hisarcıklıoğlu kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda otomobilin prototipine ait ilk görseli de paylaşmış oldu. Üstü örtülü olan otomobilin yılın sonunda halka duyurulacağının müjdesi verildi. Toplantı öncesi TOGG Ar-Ge Merkezi'ni ziyaret eden Bakan Varank, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş'tan çalışmalara ilişkin bilgi aldı ve çalışanlarla sohbet etti. Karakaş ise Varank'a gelinen son duruma ilişkin bir sunum gerçekleştirdi ve otomobilin üç boyutlu çizimini gösterdi. Söz konusu toplantıda Bakan Varank'ın yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Hisarcıklıoğlu, TOGG Yönetim Kurulu üyelerinden Ethem Sancak, Ahmet Nazif Zorlu, Ahmet Akça ve Taha Yasin Öztürk de yer aldı.

The post Yerli otomobil prototipi ilk kez incelendi appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.