Yerli uçan otomobilin ilk görüntüleri paylaşıldı!

Türkiye'nin büyük teknoloji şirketlerinden BAYKAR, yerli ve milli uçan otomobil prototipinin hazırlandığını açıkladı. Türkiye'nin ilk yerli uçan otomobil isminin ise "CEZERİ" ismiyle tanıtılan otomobil, herhangi bir sorun olmadığı takdirde...

Yerli uçan otomobilin ilk görüntüleri paylaşıldı!
Türkiye'nin büyük teknoloji şirketlerinden BAYKAR, yerli ve milli uçan otomobil prototipinin hazırlandığını açıkladı. Türkiye'nin ilk yerli uçan otomobil isminin ise "CEZERİ" ismiyle tanıtılan otomobil, herhangi bir sorun olmadığı takdirde TEKNOFEST'te tanıtılacak.

Yerli otomobil prototipi ilk kez incelendi

yerli uçan otomobil ilk görüntüleri!

Türkiye'nin ilk yerli uçan otomobil CEZERİ prototipi tamamlandı

Dünyada otomotiv sektörünün teknoloji ile oluşturduğu ahenk, otonom otomobillerden insansız hava araçlarına kadar birçok büyük gelişmelerin yaşanmasına neden oldu. Son yıllarda yerli ve milli otomobil üretmek için hazırlık içerisinde olan BAYKAR, yeni otomobilin prototipini paylaştı. Baykar Teknik Müdürü (CTO) ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin ilk milli ve yerli uçan arabası "CEZERİ"nin prototipini hazırladıklarını açıkladı. Hazırlıkların ve testlerin tamamlanması durumunda TEKNOFEST'te kısa bir uçuş yapacağını belirten Bayraktar, CEZERİ'nin tasarımı ve görünüşü ile ilgili farklı görüşleri beklediğini belirtti. Aracın hazır olması durumunda 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST süresince yeni yerli ve milli otomobil prototipi tanıtılacak ve ziyarete açılacak.

The post Yerli uçan otomobilin ilk görüntüleri paylaşıldı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.