Yerli ve milli 5G projesinin lansmanı yapıldı!

Türkiye, geleceğin 5G haberleşme teknolojilerini üreten ülkeler ligine girebilmek için 2017 yılında önemli adımlar atmıştı. Ligde yer alan ABD, Çin, Güney Kore ve Japonya gibi ülkelerin arasında konumlanabilmek için çalışmaların yapıldığı ülkemizde Uçtan Uca Yerli Ve Milli 5g Haberleşme Şebekesi Projesi ürünlerinden üçü 5G Türkiye lansmanında tanıtıldı.  5G ve sanal gerçeklik bir arada! Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi (UUYM5G) isimli proje, OSTİM önderliğinde 130’un üzerinde şirketin desteği ile hayata geçiriliyor. 130’dan fazla firma ile kurulan Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) altındaki 16 şirket, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve TÜBİTAK desteğini de almış durumda. https://www.youtube.com/watch?v=-qraZNk0eW4 Türkiye için 5G çalışmaları sürüyor Düzenlenen lansmana Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan da katıldı. Sayan, yerli ve milli 5G teknolojilerinin geliştirilmesi için yapılan çalışmaların devam ettiğini hatırlattı. Sayan, bu gelişim yolunda katkı sağlamak isteyen üreticilerin de her zaman yanında olduklarını hatırlattı.  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Yardımcısı Gazali Çiçek de HTK tarafından proje kapsamında geliştirilen çekirdek şebeke demosunun bu yolda atılan çok önemli ve tarihi bir adım olduğunu belirtti. The post Yerli ve milli 5G projesinin lansmanı yapıldı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Yerli ve milli 5G projesinin lansmanı yapıldı!
Türkiye, geleceğin 5G haberleşme teknolojilerini üreten ülkeler ligine girebilmek için 2017 yılında önemli adımlar atmıştı. Ligde yer alan ABD, Çin, Güney Kore ve Japonya gibi ülkelerin arasında konumlanabilmek için çalışmaların yapıldığı ülkemizde Uçtan Uca Yerli Ve Milli 5g Haberleşme Şebekesi Projesi ürünlerinden üçü 5G Türkiye lansmanında tanıtıldı. 

5G ve sanal gerçeklik bir arada!

Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi (UUYM5G) isimli proje, OSTİM önderliğinde 130’un üzerinde şirketin desteği ile hayata geçiriliyor. 130’dan fazla firma ile kurulan Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) altındaki 16 şirket, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve TÜBİTAK desteğini de almış durumda. https://www.youtube.com/watch?v=-qraZNk0eW4

Türkiye için 5G çalışmaları sürüyor

Düzenlenen lansmana Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan da katıldı. Sayan, yerli ve milli 5G teknolojilerinin geliştirilmesi için yapılan çalışmaların devam ettiğini hatırlattı. Sayan, bu gelişim yolunda katkı sağlamak isteyen üreticilerin de her zaman yanında olduklarını hatırlattı.  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Yardımcısı Gazali Çiçek de HTK tarafından proje kapsamında geliştirilen çekirdek şebeke demosunun bu yolda atılan çok önemli ve tarihi bir adım olduğunu belirtti.

The post Yerli ve milli 5G projesinin lansmanı yapıldı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.