Yönetici açıkladı! HarmonyOS hangi cihazlara geliyor?

Huawei yaşadığı kriz sonrası kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuş kullanıcılarını da heyecanlandırmıştı. Duyurulan HarmonyOS işletim sistemi hakkında pek detay verilmemiş olsa da yine de beklentiler oldukça yüksek. Huawei HarmonyOS...

Yönetici açıkladı! HarmonyOS hangi cihazlara geliyor?
Huawei yaşadığı kriz sonrası kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuş kullanıcılarını da heyecanlandırmıştı. Duyurulan HarmonyOS işletim sistemi hakkında pek detay verilmemiş olsa da yine de beklentiler oldukça yüksek. Huawei HarmonyOS işletim sistemi hangi cihazlara gelecek? Bununla ilgili birçok bilgi çıktı. Ancak bu kez Huawei'nin Kıdemli Küresel Ürün Yöneticisi Peter Gauden bir açıklama yaptı. Teknoloji devi Huawei ABD ile yaşadığı krizi fırsata çevirmeyi başararak ilk açıklanan çeyrekteki rakamlarıyla büyüdüğünü duyurmuştu. Bunun ardından gözler yeni işletim sistemi  Huawei HarmonyOS tarafına  çevrilmiş ve hangi cihazlar için geleceği merak konusu olmuştu. Yeni yayınlanan bir açıklamayla bu cihazlar da belli olmaya başladı.

Huawei Watch GT 2 sızdırıldı

Huawei HarmonyOS bir dönüm noktası olacak

Çinli teknoloji devi dizüstü bilgisayarları ve akıllı saatleri için bu işletim sistemini kullanacağını söylüyor. Elbette ilerleyen günlerde bu ürün gamı genişleyecek olsa da ilk etapta bu şekilde olacağının altı çiziliyor. Konuya dair Huawei'nin Kıdemli Küresel Ürün Yöneticisi Peter Gauden'ın yaptığı açıklamaya göre Huawei'nin HarmonyOS işletim sistemi teknoloji devinin geleceğini şekillendirecek. Hatta heyecan verici bir şekilde, yakın zaman içinde HarmonyOS'u Çin dışında satılan akıllı kol saatleri ve dizüstü bilgisayarlarda kullanıldığına şahitlik edebiliriz. Yapay zekanın Huawei geleceği kapsamında 5G teknolojisini geliştirdiği ve mobil kullanıcı arayüzü EMUI 10 ile de bu geliştirmeyi taçlandıracağı hedefleniyor.

HarmonyOS telefonlar için gelecek mi?

Ancak akıllarda asıl oluşan soru Android tarafında HarmonyOS akıllı telefonlar için gelecek mi gelmeyecek mi? Gauden, HarmonyOS'un akıllı telefonlarıyla entegre olacağını söylüyor. Böylelikle, eğer hedeflenenler gerçekleşirse yakın zaman içinde kullanımda olacağı tahmin ediliyor. Şirket aynı zamanda bu işletim sisteminin IoT yani Nesnelerin İnterneti ile de bağlantılı olacağını söylüyor. Böylelikle akıllı ev sistemleriyle de uyumlu çalışacağı söylenenler arasında yer alıyor.

The post Yönetici açıkladı! HarmonyOS hangi cihazlara geliyor? appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.