Yüz değiştirme uygulaması fotoğraflarınızı çalıyor!

FaceApp'in ardından şimdi de yeni bir yüz değiştirme uygulaması popüler olmayı başardı. Yapay zeka ile çalışan iOS uygulaması Zao, Ağustos ayında çıkmasının ardından özellike Çin'de epey bir yayıldı. Ancak yeni yüz değiştirme uygulamasının...

Yüz değiştirme uygulaması fotoğraflarınızı çalıyor!
FaceApp'in ardından şimdi de yeni bir yüz değiştirme uygulaması popüler olmayı başardı. Yapay zeka ile çalışan iOS uygulaması Zao, Ağustos ayında çıkmasının ardından özellike Çin'de epey bir yayıldı. Ancak yeni yüz değiştirme uygulamasının gizlilik sözleşmesinde kullanıcıların aleyhine bazı maddelere yer verdiği ortaya çıktı.

FaceApp yaşlandırma uygulaması ile yaşlandık!

Yüz değiştirme uygulaması Zao, fotoğraflarınızı depoluyor

Yüz değiştirme uygulamasının gizlilik sözleşmesinin araştırılmasından sonra bu sözleşmede, kullanıcıların görsellerine uygulama tarafından el koyulduğu belirtiliyor. Sözleşmenin içeriğinde "Kullanıcıların çektiği fotoğraflar geri alınamaz, kalabilir ve aktarılabilir." maddesi dikkat çekiyor. Bu madde, kullanıcıların fotoğraflarının depolandığını ve yeri geldiğinde kullanılabileceği anlamına geliyor. Uygulama geliştiricisi bu konuda bazı açıklamalarda da bulundu. Yaptığı açıklamada bu maddenin sözleşmede yer almasının sebebini, uygulamayı daha fazla geliştirebilmek olduğunu belirtti. Gizlilik sorunlarını çözeceğini söyleyen şirket, bundan sonra uygulamayı silen kullanıcıların verilerinin de sunucudan silineceğinin altını çizdi. Bu uygulamadan önce FaceApp uygulamasında da buna benzer bir gizlilik açığı keşfedilmişti. Bu tür uygulamaları kullanmaya başlamadan önce uygulama güvenilirliğini sorgulamanızı tavsiye ediyoruz.

The post Yüz değiştirme uygulaması fotoğraflarınızı çalıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.