Teknoloji Haberleri

Zynga hacklendi!

Oyun sektöründeki en popüler şirketlerden birisi olan Zynga hacklendi. 2019 yılının başlarında yaşadığı hack skandalı ile gündeme gelen dev şirket, 1 milyar kullanıcısının bilgilerini hackerlara kaptırmıştı. Hack skandalının ardından çok yüksek sayıda kullanıcı kaybeden Zynga, ikinci şoku geçtiğimiz günlerde yaşadı.

Dev şirket Zynga hacklendi!

Geçtiğimiz hack skandalını gerçekleştiren Pakistanlı hacker, market değeri 5 milyar dolardan fazla olan Zynga‘yı yeniden hacklemeyi başardı. FarmVille, Zynga Poker, Mafia Wars, 101 Plus, Backgammon Plus, Çanak Okey gibi ülkemizde de oldukça popüler olan oyunların geliştiren şirket Zynga, oyun sektörünün devleri arasında kabul ediliyor. Words with Friends isimli kelime oyununun veritabanına erişmeyi başaran hacker, 220 milyona yakın kullanıcı bilgisine eriştiğini açıkladı.

iPhone modellerinde yeni bir açık keşfedildi

2 Eylül 2019 tarihinden önce oyunu oynamış tüm kullanıcıların isim, e-posta, parola, telefon numarası, Facebook profili gibi kritik bilgilerine erişim sağlayabildiğini belirten hacker, adeta Zynga ile dalga geçti. Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olan Zynga tarafından yapılan açıklamayla da verilerin çalındığı doğrulandı. Zynga’nın, henüz kimliği belirlenememiş olan Pakistan kökenli hacker ile ilgili hukuki süreci bir adım daha ileriye götürmesi bekleniyor.

The post Zynga hacklendi! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.